Tek Yetkili Temsilci

Garanti Altına Alın

Telefon: 0216 455 9625

Ataşehir Nida Kule Kuzey

Teklif Alın

Bize ulaşın, teklif verelim.

Eğitimler

Soğutma kuleleri ve evaporatif kondenserler, soğutma ve endüstriyel proses soğutma sistemlerinden ısıyı uzaklaştırmanın verimli ve uygun maliyetli araçlarıdır. Yarım asırdan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Kompaktır, sessizdir, az enerji tüketir ve dolaşımdaki suyun %95 ‘inden fazlasını korurlar. Kullanımı ve bakımı kolay olmakla beraber iyi bir uygulama ile sistem verimliliği ve güvenliği sağlanır.

Evaporatif soğutma doğal bir prensibe dayanmaktadır.

Açık devreli bir soğutma kulesinde, soğutulacak su, hava üflenirken veya çekilirken, bir dolgu paketi üzerine dağıtılır. Az miktarda su buharlaşır ve bu durum suyun geri kalanının soğutulmasına neden olur. Soğutulmuş su kulenin havuzuna düşer ve sudan çıkarılan ısı hava akımı ile atılır.

Evaporatif kondenserler veya kapalı devre soğutma kuleleri, bir dolgu paketi yerine kule içinde bir ısı eşanjörüne veya serpantine sahiptir. Su, ısı değişim serpantini üzerine dağıtılır ve ısı, aynı evaporatif işlemle serpantin boyunca dolaşan soğutucu akışkandan veya sudan dışarıya atılır. BAC, bazı modellerinde patentli birleşik akış teknolojisi kullanmaktadır. Bu kulelerde serpantinler dolgu malzemeleri ile birlikte görev yapmaktadır.

Evaporatif soğutma, minimum enerji ve su kullanımı ile düşük soğutma sıcaklıkları elde ederek yüksek enerji verimliliği ve maliyet etkinliğini birleştirir. Düşük soğutma sıcaklıkları ile yüksek enerji verimliliği elde etmek birçok sistem için gereklidir. Daha az enerji tüketen evaporatif soğutma, doğal kaynakların ve çevrenin korunmasına katkıda bulunur.

BAC soğutma kulelerinin üretim aşamalarını How It’s Made televizyon programının tesislerimizde çekmiş olduğu kısa video ile inceleyebilirsiniz.

Eğitimli ve kalifiye mühendislerimiz, projeniz için tüm soğutma ihtiyaçlarınızı karşılayan mükemmel çözümler bulmanıza yardımcı olabilir. İşletmenizde bulunan teknik personellere sistem kullanımı ve periyodik bakımlar ile ilgili eğitimler verebilir. Eğitim talebinde bulunmak veya bilgi almak için bizlere iletişim adreslerimizden veya iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz.

BRC Soğutma Sistemleri